Yüz Gençleştirme Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Nedir?

Yüz gençleştirme ameliyatları genelde birden çok operasyon tekniğinin birlikte kullanılmasını ifade etmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında alın germe ameliyatı, kaş kaldırma ameliyatı, göz kapağı kaldırma ameliyatları, boyun germe ameliyatı vb. bir arada kullanılabilmektedir. Kişi yüz hatlarını dengelemek ve daha genç bir cilde kavuşmak isteyebilmektedir. Bu durumda yüz gençleştirme ameliyatları tercih edilmektedir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Yüz gençleştirme ameliyatı ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan, yüzündeki kırışıklık ve sarkma durumu mevcut, daha genç bir görünüme ulaşmak isteyen 18 yaşından büyük kişiler için uygundur. Her yaştan insana yapılabilmekle birlikte genellikle 40 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Öncesi Süreç

Yüz gençleştirme ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Yüz gençleştirme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Yüz gençleştirme ameliyatının hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatı birden fazla cerrahi işlemi kapsamaktadır. Bu nedenle yapılacak işlem türüne göre ameliyat süresi ve teknikleri değişmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatı sırasında yüze yağ enjeksiyonu, yüz germe ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, kaş germe ameliyatı, alın germe ameliyatı vb. işlemler uygulanabilmektedir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Sonrası Süreç

Yüz gençleştirme ameliyatı sonrası iyileşme süreci kişinin cilt yapısına, yaşına ve yapılan işlemlere göre değişmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatı sonrası cerrahın söyledikleri direktifler doğrultusunda hareket edilmesi halinde iyileşme süreci hızlanmaktadır.