Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Yüz gençleştirme ameliyatı genelde birden çok operasyon tekniğinin birlikte kullanılmasını ifade etmektedir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında alın germe ameliyatı, kaş kaldırma ameliyatı, göz kapağı kaldırma ameliyatları, boyun germe ameliyatı vb. bir arada kullanılabilmektedir. Kişi yüz hatlarını dengelemek ve daha genç bir cilde kavuşmak isteyebilmektedir. Bu durumda yüz gençleştirme ameliyatları tercih edilmektedir.

yüz gençleştirme ameliyatı
Yüz Gençleştirme Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Yüz gençleştirme ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan, yüzündeki kırışıklık ve sarkma durumu mevcut, daha genç bir görünüme ulaşmak isteyen 18 yaşından büyük kişiler için uygundur. Her yaştan insana yapılabilmekle birlikte genellikle 40 yaş ve üzeri kişiler için uygundur.

Yüz Gençleştirme Operasyon Öncesi Süreç

Yüz gençleştirme operasyonu öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Yüz gençleştirme operasyonu genel anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Yüz gençleştirme ameliyatının hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Yüz gençleştirme operasyonu birden fazla cerrahi işlemi kapsamaktadır. Bu nedenle yapılacak işlem türüne göre ameliyat süresi ve teknikleri değişmektedir. Yüz gençleştirme sırasında yüze yağ enjeksiyonu, yüz germe ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, kaş germe ameliyatı, alın germe ameliyatı vb. işlemler uygulanabilmektedir.

Yüz Gençleştirme Operasyonu Sonrası Süreç

Yüz gençleştirme  sonrası iyileşme süreci kişinin cilt yapısına, yaşına ve yapılan işlemlere göre değişmektedir. Yüz gençleştirme operasyonu sonrası cerrahın söyledikleri direktifler doğrultusunda hareket edilmesi halinde iyileşme süreci hızlanmaktadır.

oka-aesthetic

Yüz Gençleştirme Ameliyat Fiyatları

Yüz gençleştirme operasyonunun maliyeti, bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü
    Yüz gençleştirme operasyonlarının maliyeti yukarıda bahsedilen faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
    Yüz gençleştirme operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan doktorunuzdan alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?