Yara İzi Tedavisi Ameliyatı

Yara İzi Tedavisi Ameliyatı Nedir?

Yara izi tedavisi (Skar Revizyonu) ameliyatı vücutta oluşmuş bir yara izinin minimuma indirilmesini hedefleyen bir ameliyattır. Yara izi tedavisinde yara izinin %100 bitirilmesi hedeflense de bu mümkün olmayabilir fakat olabilecek maksimum seviyede küçültme hedeflenmektedir.

Yara İzi Tedavi Süreci Kimlere Uygulanmaktadır?

Yara izi düzeltme operasyonu vücudunda bir kazadan, doğuştan vb. nedenlerle çeşitli yara izi bulunan herkese yapılabilmektedir. Yara izi çeşitleri travma, bıçak, jilet, cerrahi operasyon sonucu kalan yaralar olabilmektedir.

yara izi tedavisi
Yara İzi Tedavisi Ameliyatı Öncesi Süreç

Yara izi ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Yara İzi Ameliyatı

Yara izi tedavisi yara izi türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu uygun yönteme karar verilmektedir. Başlıca yara izi tedavi yöntemleri zımparalama, balon tedavi yöntemi, yara izinin çıkarılıp tekrar dikilmesi, lazer ile yara izi tedavisidir. Yara izi ameliyatında temel amaç yara izini olabildiğince az seviyeye indirmektir.

Yara İzi Operasyonu Sonrası Süreç

Yara izi tedavisi sonrasında operasyon bölgesinde pembe, kırmızı, mor renk oluşumu gözlemlenebilmektedir. Yara izi tedavisinde iyileşme süreci 3-12 ay arasında değişmektedir. Zamanla yara izinde oluşan renk değişimleri azalmakta ve iyileşme süreci tamamlandığında ten rengine yakın renk almaktadır. Yara izi  ameliyatında dikiş atıldıysa dikişler 5-7 gün içinde alınmaktadır.

Yara İzi Tedavi Fiyatları

Yara izi operasyonunun maliyeti, bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Yara izi tedavi operasyonlarının maliyeti yukarıda bahsedilen faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?