Yanak Küçültme Ameliyatı (Bişektomi)

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı Nedir?

Bişektomi bir diğer adıyla yanak küçültme ameliyatı yanakta bulunan fazla yağların alınarak elmacık kemiklerinin belirginleşmesini ve yüz hatlarının orantısını arttırmayı amaçlayan bir operasyondur. Hollywood ünlüleri tarafından da sıklıkla tercih edilen bu operasyona Hollywood Yanağı Operasyonu da denilmektedir.

Bişektomi  Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan 18 yaşından büyük kişilere uygulanmaktadır. Kişi yanağında yağlanmanın fazla olduğunu düşünüyor ve bunu estetik bulmuyor olabilmektedir. Bu nedenle bişektomi ameliyatını tercih etmektedirler.

yanak küçültme ameliyatı
 Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Yanak Küçültme Operasyonu

Bişektomi ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Bişektomi ameliyatı sırasında ağzın iç kısmından bir kesi açılarak fazla yağ alınır ve tekrar kesi kapatılır. Bu sebeple görünen bir dikiş izi kalmamaktadır.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrası hasta aynı gün taburcu olmaktadır. Hasta ağız temizliğine dikkat etmeli ve ameliyat sonrası ilk 3 gün katı gıdalar tüketmemelidir. Ameliyat sonrası oluşan ödemler yaklaşık 3 hafta içerisinde yok olmaktadır.

Yanak Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Yanak küçültme operasyon fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?