Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme Ameliyatı

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucu karın bölgesi yağlarındaki kök hücre sayısının kemik iliğindeki kök hücre sayısına göre daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Vücuduna farklı bir cisim yerleştirmek istemeyen, komplikasyon oluşmasından çekinen hastalar protez ile göğüs büyütme operasyonu yaptırmak istemeyebilmektedir. Bu durumda yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu tercih edilmektedir. Kişinin karın bölgesinden alınan yağlar göğüs bölgesine enjekte edilerek göğüs büyütme operasyonu yapılmaktadır. Operasyon iğneler ile yapıldığından dolayı herhangi bir kesit izi kalmamakta, %50-60 arasında kalıcılık sağlanmaktadır. Aynın zamanda kişinin karın bölgesindeki yağlar alındığından kilo vermeye de yardımcı olunmaktadır. Kısaca hem göğüs büyütme işlemi hem de liposuction işlemi yapılmış olmaktadır. Fakat yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatında 1 beden büyüme sağlanabilmektedir. Bir bedenden fazla göğüs büyütme isteniyorsa bu yöntem yeterli gelmemektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme Ameliyatı
Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme İşlemi Kimlere Uygulanmaktadır?

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi için göğsü küçük fakat sarkma olmayan kişiler uygundur. Herhangi bir önemli rahatsızlığı bulunmayan, 18 yaşından büyük kişiler yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatını yaptırabilmektedir. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu için en uygun kişiler vücutlarında yağ dokusunun çok olduğu kişilerdir. Alınabilecek yağ hücreleri alınabilecek bölge çokluğu yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatını kolaylaştırmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Operasyonu Öncesi Süreç

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Ameliyatı

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatında yağ alınacak bölge çokluğuna göre genel anestezi ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu hastanede alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi esnasında bir kesi açılmamaktadır. Alınan yağlar santirfuj edilerek kök hücreden zengin yağ dokuları elde edilmektedir. Elde edilen yağ dokuları göğüs bölgesine enjekte edilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Operasyonu Sonrası Süreç

Kişi yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonu sonrasında taburcu edilmektedir. Bu işlem sonrasında göğüs bölgesinde ödem oluşabilmekte fakat bu ödemler ortalama 10 gün içerisinde geçmektedir. Kişi yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme sonrasında göğüs bölgesinden ziyade yağ alımı gerçekleşen bölgelerde ağrı hissedebilmekte fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Fiyatları

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme operasyonunun maliyeti, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonun maliyeti yukarıda bahsedilen faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?