Vücut Germe Ameliyatı

Vücut Germe Ameliyatı Nedir?

Vücut germe ameliyatı hızlı kilo alma-verme vb. nedenler sonucu sarkan deriyle birlikte fazla yağın vücuttan şekil verme amacıyla cerrahi operasyon ile çıkarılması anlamına gelmektedir. Body lift birçok cerrah tarafından kombine ameliyat türü olarak görülmektedir. Bu operasyon sırasında kalça germe, iç bacak germe ve karın germe işlemleri beraber uygulanmaktadır. Vücut germe operasonu ile liposuction arasındaki fark fazla yağ ile birlikte sarkan derinin de vücuttan alınmasıdır. Kişinin operasyon öncesi ideal kilosunda olması en önemli faktördür. Genelde Vücut Kitle Endeksi 30’un altında olan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Vücut Germe Ameliyatı
Vücut Germe Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Vücut germe operasyonu hızlı kilo alma-verme, yaş alma ve mide ameliyatları geçiren hastalara uygulanabilmektedir. Bu operasyon bir kilo verme ameliyatı değil, sarkan deriyi toparlama ameliyatıdır. Vücut germe ameliyatının yapılabilmesi için kişinin ideal kilosunda veya ideal kilosuna yakın olması tercih edilmektedir.

Vücut Germe İşlemi Öncesi Süreç

Vücut germe İşlemi öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Vücut Germe Ameliyatı

Bu ameliyat hastane koşullarında genel anestezi verilerek, alanında uzman hekim tarafından  gerçekleştirilen bir ameliyattır. Ameliyat süresi hastaya göre değişebilmekle birlikte ortalama 2-6 saat sürebilmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde operasyon sırasında doktor hastaya liposuction işlemi uygulayabilir. 

Vücut Germe Operasyonu Sonrası Süreç

Kişi vücut germe operasyonu sonrası günlük aktivitelerine 2 hafta sonra dönebilir. Kişi bu operasyon sonrası işe 4 hafta sonrasında, ağır egzersizlere ise 2 ay sonrasında dönebilir. İyileşme sürecinin aksine kişi vücut germe işlemi sonrası istediği görüntüye anında ulaşabilmektedir.

Vücut Germe Ameliyatı Fiyatı

Bu operasyonun maliyeti, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?