Vücut Germe Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Vücut Germe Ameliyatı

Vücut Germe Ameliyatı Nedir?

Vücut germe ameliyatı hızlı kilo alma-verme vb. nedenler sonucu sarkan deriyle birlikte fazla yağın vücuttan vücuda şekil verme amacıyla cerrahi operasyon ile çıkarılması anlamına gelmektedir. Body lift birçok cerrah tarafından kombine ameliyat türü olarak görülmektedir. Vücut germe ameliyatı sırasında kalça germe, iç bacak germe ve karın germe işlemleri beraber uygulanmaktadır. Vücut germe ameliyatı ile liposuction arasındaki fark fazla yağ ile birlikte sarkan derinin de vücuttan alınmasıdır. Kişinin operasyon öncesi ideal kilosunda olması en önemli faktördür. Genelde Vücut Kitle Endeksi 30’un altında olan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Vücut Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Vücut germe ameliyatı hızlı kilo alma-verme, yaş alma ve mide ameliyatları geçiren hastalara uygulanabilmektedir. Vücut germe ameliyatı bir kilo verme ameliyatı değil, sarkan deriyi toparlama ameliyatıdır. Vücut germe ameliyatının yapılabilmesi için kişinin ideal kilosunda veya ideal kilosuna yakın olması tercih edilmektedir.

Vücut Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Vücut germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Vücut Germe Ameliyatı

Vücut germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Ameliyat süresi hastaya göre değişebilmekle birlikte ortalama 2-6 saat sürebilmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde operasyon sırasında doktor hastaya liposuction işlemi uygulayabilir. Vücut germe ameliyatı hastane koşullarında genel anestezi verilerek, alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmektedir.

Vücut Germe Ameliyat Sonrası Süreç

Kişi vücut germe ameliyatı sonrası günlük aktivitelerine 2 hafta sonra dönebilir. Kişi vücut germe ameliyatı sonrası işe 4 hafta sonrasında, ağır egzersizlere ise 2 ay sonrasında dönebilir. İyileşme sürecinin aksine kişi vücut germe ameliyatı sonrası istediği görüntüye anında ulaşabilmektedir.