Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk germe operasyonu hızlı ve sık kilo alma-verme, yaş alma, yer çekimi, doğum yapma vb. etkenlerle iç bacak sarkması sonucu ihtiyaç duyulabilen bir operasyondur. Fazla yağın ve sarkmış derinin alınarak bacak kontürünün düzeltilmesi işlemine Uyluk Germe (Thigh Lift) ameliyatı denmektedir.

Uyluk Germe Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Uyluk germe işlemi hızlı kilo alma-verme, yaşlanma, doğum yapma vb. sebeplerle üst bacak sarkması problemi olan kişilere uygulanmaktadır.

Uyluk Germe Ameliyatı
Uyluk Germe Öncesi Süreç

Uyluk germe öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Uyluk Germe Operasyonu

Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır ve ortalama 3 saat sürmektedir. Uylukların iç kısımlarından kesitler yapılarak kişinin fazla yağ dokusu çıkarılmakta ve sarkık cilt gerilerek istenilen sonuca ulaşması sağlanmaktadır. Bu operasyon hastane koşullarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Uyluk Germe Operasyonu Sonrası Süreç

Uyluk germe ameliyatı sonrası kişi ağrı hissedebilir. Bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişinin iç bacak bölgesinde operasyon sonrası morarmalar görülebilmektedir. Kişi ameliyattan 3 gün sonra duş alabilmekte, 1 hafta sonrasında iş hayatına geri dönebilmektedir. Kişi ameliyat sonrasında 2 hafta boyunca egzersiz ve spor yapmaktan, ayakta kalmaktan kaçınması gerekmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları

Uyluk Germe Operasyonunun maliyeti, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?