Uyluk Germe Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk germe ameliyatı hızlı ve sık kilo alma-verme, yaş alma, yer çekimi, doğum yapma vb. etkenlerle iç bacak sarkması sonucu ihtiyaç duyulabilen bir operasyondur. Fazla yağın ve sarkmış derinin alınarak bacak kontürünün düzeltilmesi işlemine Uyluk Germe (Thigh Lift) ameliyatı denmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Uyluk germe ameliyatı hızlı kilo alma-verme, yaşlanma, doğum yapma vb. sebeplerle üst bacak sarkması problemi olan kişilere uygulanmaktadır.

Uyluk Germe Ameliyat Öncesi Süreç

Uyluk germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Uyluk germe ameliyatı ortalama 3 saat sürmektedir. Uylukların iç kısımlarından kesitler yapılarak kişinin fazla yağ dokusu çıkarılmakta ve sarkık cilt gerilerek istenilen sonuca ulaşması sağlanmaktadır. Uyluk germe ameliyatının hastane koşullarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Uyluk Germe Ameliyat Sonrası Süreç

Uyluk germe ameliyatı sonrası kişi ağrı hissedebilir. Bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişinin iç bacak bölgesinde operasyon sonrası morarmalar görülebilmektedir. Kişi uyluk germe ameliyatında 3 gün sonra duş alabilmekte, 1 hafta sonrasında iş hayatına geri dönebilmektedir. Kişi ameliyat sonrasında 2 hafta boyunca egzersiz ve spor yapmaktan, ayakta kalmaktan kaçınması gerekmektedir.