Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) Ameliyatı

Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) Ameliyatı Nedir?

Burnun içinde septum kemik yapıda olabilmekle birlikte daha çok kıkırdak yapıdadır. Normal durumda kıkırdağın burnu eşit iki bölmeye ayırması gerekirken kişilerde kıkırdak eğrili olabilmektedir. Bunun sonucunda nefes alma-verme sırasında zorluk yaşama, burun tıkanıklığı, horlama, sinüzit enfeksiyonları, burunda sürekli kanama ve kronik baş ağrısı sorunlarına yol açmaktadır. Septoplasti (kıkırdak eğriliği) ameliyatı ile minik kesi açılarak bu sorunlar giderilebilmektedir. Septoplasti ameliyatı sırasında temel amaç kişinin nefes alma-verme problemlerini ortadan kaldırmaktır.

Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) Ameliyatı
Septoplasti  Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Septoplasti ameliyatı doğuştan ya da sonradan meydana gelen kıkırdak eğriliği bulunan kişilere uygulanmaktadır. Tercihen kişinin 18 yaşını doldurması beklenmektedir.

Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Öncesi Süreç

Ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Septoplasti (Kıkırdak Eğriliği) Ameliyatı

Septoplasti ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Kıkırdak eğriliği ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle ameliyatın hastanede alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ameliyat çeşidi septum ve işlem türüne göre değişmektedir. Septoplasti ameliyatı sırasında genel olarak septumun bir yüzüne kesi açılmakta ve septum düzeltilmekte ya da komple alınmaktadır.

Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Sonrası Süreç

Septoplasti ameliyatı sonrasında burna silikon tamponlar takılmaktadır. 2-3 gün içerisinde kolaylıkla alınan tamponlar sonucu gözde ve yüzde morarma oluşmamaktadır. Septoplasti ameliyatı diğer burun ameliyatlarına kıyasla daha kolay ve daha az sancılı bir sürece sahiptir.

Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Fiyatları

Kıkırdak eğriliği operasyonunun maliyeti, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?