Pannikülektomi Ameliyatı

Pannikülektomi Ameliyatı Nedir?

Pannikülektomi ameliyatı, karın bölgesindeki sarkık derinin gerdirilerek estetik bir görünüm kazandırılmasını amaçlar. Tıp ve teknolojinin gelişimi sonrası hastalar cerrahi operasyonlar sonrası hızlı ve etkili kilo verebilmektedir. Obezite tedavisi sonucu, doğum süreci sonucu kişide deri sarkması meydana gelebilmektedir. Pannikülektomi operasyonu ile hastanın göbek bölgesinde pannus olarak da adlandırılan sarkan deri ve fazla yağ vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Böylece hasta hem sağlıklı hem estetik bir görüntüye ulaşmış olmaktadır. Bu operasyon kişinin yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefler.

pannikulektomi-ameliyati
Pannikülektomi Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Pannikülektomi operasyonu, kilo problemi yaşayan, sık kilo alma-verme problemi yaşayan, obezite tedavisi geçiren, doğum süreci geçiren vb. kişilere uygulanabilmektedir. Pannikülektomi işlemi için kişinin son bir yılda kilosunun sabit kalması önemlidir.

Ameliyat Öncesi Süreç

Pannikülektomi işlemi öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Pannikülektomi Ameliyatı

Pannikülektomi genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Pannikülektomi ameliyatında karın germe ameliyatıyla benzer karının alt bölgesine bir kesit açılmaktadır. Yeni bir göbek deliği oluşturulmamakta, alt karın bölgesinde fazla yağ ve sarkan deri vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Bu operasyon ortalama 2 saat sürmektedir ve hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Ameliyat Sonrası Süreç

Pannikülektomi operasyonu sonrasında kişi 2-3 gün sonra taburcu edilmektedir. Kişi ameliyat sonrası ağrı hissedebilmektedir fakat ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Ameliyat sırasında vücuda yerleştirilen drenler birkaç gün sonra çıkarılmaktadır.

Pannikülektomi ameliyatı  Fiyatları

Pannikülektomi operasyonunun maliyeti, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?