Liposuction Ameliyatı

Liposuction Ameliyatı Nedir?

Liposuction ameliyatı vücudun karın, kol, boyun, kalça, basen, sırt vb. bölgelerinden vakumlama tekniği kullanarak yağ alma işlemidir. Liposuction operasyonu bir kilo verme ameliyatı değildir. Düzenli diyet ve spora rağmen vücuttan uzaklaştırılamayan yağın vakumlama tekniği ile ya da özel enjeksiyonlar ile vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir ameliyattır.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction düzenli spor ve diyet programlarına rağmen istediği görünüme ulaşamayan kişilerde uygulanan bir ameliyattır. Kişinin inatçı ve yerleşmiş yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılmasına olanak sağlayan liposuction kişinin isteğine bağlı olarak karın, kol, kalça, basen ve sırt bölgelerine gerçekleştirilebilmektedir.

Liposuction Ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Liposuction işlemi öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Liposuction operasyonu sırasında deriye milimetrik kesitler açılmakta ve içi boş borucuklar yerleştirilmektedir. Bu borucuklar ile fazla yağ dokusu emdirilmekte ve vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Bu borucuklar vakumlama işlevini yerine getirmektedirler. Operasyon kişiye ve yapılacak işlem tipine göre değişiklik gösterebilmekle birlikte 1-6 saat arası sürmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Liposuctionoperasyonu sonrası süreç genel olarak rahat geçmektedir. Kişi operasyon sonrası taburcu olmaktadır. Kişi şişlik ve ağrılar hissedebilmektedir. Bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişi operasyon sonrası ortalama 6 hafta korse giymeye devam etmektedir. Operasyon sonrası kişide morluk, yanma hissi ve karıncalanma görülebilmektedir fakat 3 hafta sonra yok olmaktadır. Liposuction ameliyat izleri 2-6 ay içinde belirsiz hale gelmektedir

Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Liposuction operasyonunun maliyeti, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?