Liposuction Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Liposuction Ameliyatı

Liposuction Ameliyatı Nedir?

Liposuction ameliyatı vücudun karın, kol, boyun, kalça, basen, sırt vb. bölgelerinden vakumlama tekniği kullanarak yağ alma işlemidir. Liposuction ameliyatı bir kilo verme ameliyatı değildir. Düzenli diyet ve spora rağmen vücuttan uzaklaştırılamayan yağın vakumlama tekniği ile ya da özel enjeksiyonlar ile vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir ameliyattır.

Liposuction Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction ameliyatı düzenli spor ve diyet programlarına rağmen istediği görünüme ulaşamayan kişilerde uygulanan bir ameliyattır. Kişinin inatçı ve yerleşmiş yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılmasına olanak sağlayan liposuction ameliyatı kişinin isteğine bağlı olarak karın, kol, kalça, basen ve sırt bölgelerine gerçekleştirilebilmektedir.

Liposuction Ameliyatı Öncesi Süreç

Liposuction ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Liposuction operasyonu sırasında deriye milimetrik kesitler açılmakta ve içi boş borucuklar yerleştirilmektedir. Bu borucuklar ile fazla yağ dokusu emdirilmekte ve vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Bu borucuklar vakumlama işlevini yerine getirmektedirler. Operasyon kişiye ve yapılacak işlem tipine göre değişiklik gösterebilmekle birlikte 1-6 saat arası sürmektedir.

Liposuction Ameliyat Sonrası Süreç

Liposuction ameliyatı sonrası süreç genel olarak rahat geçmektedir. Kişi operasyon sonrası taburcu olmaktadır. Kişi liposuction ameliyatı sonrası şişlik ve ağrılar hissedebilmektedir. Bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişi operasyon sonrası ortalama 6 hafta korse giymeye devam etmektedir. Operasyon sonrası kişide morluk, yanma hissi ve karıncalanma görülebilmektedir fakat 3 hafta sonra yok olmaktadır. Liposuction ameliyat izleri 2-6 ay içinde belirsiz hale gelmektedir