Lazer ile Ben Tedavisi

Lazer İle Ben Tedavisi Nedir?

Lazer İle Ben Tedavisi gerek sağlık gerekse estetik açıdan  düşünüldüğünde en etkili ve acısız yöntemdir. Kötü huylu olmayan ve deri üstü kendinden kabarık benler lazer ile alınabilir. Lazer ile ben alma operasyonu minimum yara izini bıraktığı için hem hastalar hem doktorlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Operasyon ve operasyon sonrası süreç diğer yöntemlere kıyasla çok daha basittir. Lazer ile alınamayan benler için cerrahi ben alma yöntemi kullanılır. Cerrahi ben alma yönteminde iz kalır fakat cerrahlar için en önemli etken estetik iz kalmasıdır. Burun benleri için ayrı, dudak benleri için ayrı operasyon teknikleri vardır ve bu durum kalacak izlerin rahatsız edicilik seviyesini de belirlemektedir.

lazer ile ben tedavisi
Ben Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Lazer ile ben alma işlemi vücudunda çok fazla sayıda beni bulunan, zamanla ben boyutunda değişme yaşanan, bende kanama veya iltihaplanma yaşayan kişilere uygulanmaktadır.

Tedavisi Öncesi Süreç

Ben tedavisi öncesi kişinin cilt tetkikleri yapılarak operasyona uygun olup olmadığı tespit edilmektedir. Ben tedavisi öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi tedavi öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa tedavi tarihi belirlenmektedir. Tedavi öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Lazer İle Ben Tedavisi

Ben tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Operasyon ortalama 30 dakika sürmektedir. Kişinin hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.

Tedavisi Sonrası Süreç

Lazer ile ben alma operasyonu sonrasında kişi aynı gün günlük yaşantısına dönebilmektedir. İyileşme süreci ortalama 3 gündür. Operasyon sonrası bir müddet (kabuklaşma başlayana kadar) benin alındığı bölge pansumanlı olarak kalır. Sonrasında pansuman çıkarılır ve pembe lekeye dönüşür. Zamanla bu leke de ortadan kaybolur.

Lazer ile Ben Alma Fiyatları

Lazer ile Ben Alma Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?