Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Ameliyatı / Otoplasti)

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Ameliyatı / Otoplasti)

Kulak Estetiği Ameliyatı Nedir?

Kulak estetiği ameliyatında temel amaç kulağın estetik bir görünüme ulaşmasını sağlamaktır. Operasyon yaşı minimum 5 yaş olarak belirlenmektedir. Kepçe kulak sorunu doğuştan olabilmekle birlikte sonradan da oluşabilir. Otoplasti ameliyatı sayesinde kulağa estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Kulak estetiği ameliyatı 5 yaşından büyük ve ciddi bir rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanabilmektedir. Doğuştan ya da sonradan oluşmuş kulak eğriliği, kulak kepçeliği bulunan kişilere kulak estetiği ameliyatı bir diğer adıyla otoplasti uygulanmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Öncesi Süreç

Kulak estetiği ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Kulak estetiği ameliyatı (kepçe kulak ameliyatı) cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle kulak estetiği ameliyatının hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Ameliyat esnasında kulağın arkasına minik kesi açılmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında kişi aynı gün taburcu olmaktadır. Kulak estetiği ameliyatı sonrasında kişide yaklaşık 4 gün pansuman kalmaktadır. Dört gün sonunda pansuman çıkarılır ve kişinin ameliyat bölgesini darbelerden koruması gerekmektedir. Ameliyat bölgesinin tahriş olması iyileşme sürecini arttırmaktadır.