Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Ameliyatı / Otoplasti)

Kulak Estetiği Ameliyatı  Otoplasti Nedir?

Kulak estetiği ameliyatı için temel amaç kulağın estetik bir görünüme ulaşmasını sağlamaktır. Operasyon yaşı minimum 5 yaş olarak belirlenmektedir. Kepçe kulak sorunu doğuştan olabilmekle birlikte sonradan da oluşabilir. Otoplasti ameliyatı sayesinde kulağa estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Kulak Estetiği Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Kulak estetiği operasyonu 5 yaşından büyük ve ciddi bir rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanabilmektedir. Doğuştan ya da sonradan oluşmuş kulak eğriliği, kulak kepçeliği bulunan kişilere kulak  ameliyatı bir diğer adıyla otoplasti uygulanmaktadır.

kulak estetiği ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Kepçe kulak ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle bu ameliyatın hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Ameliyat esnasında kulağın arkasına minik kesi açılmaktadır.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında kişi aynı gün taburcu olmaktadır ve  kişide yaklaşık 4 gün pansuman kalmaktadır. Dört gün sonunda pansuman çıkarılır ve kişinin ameliyat bölgesini darbelerden koruması gerekmektedir. Ameliyat bölgesinin tahriş olması iyileşme sürecini arttırmaktadır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?