Kol Germe Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kişilerde üst kol bölgesi yaş alma, yerçekimi etkisi, hızlı kilo alma-verme sonucu sarkabilmektedir. Kişide deri dokusunun tamamen bozulmadığı durumlarda liposuction yöntemi ile istenilen sonuca büyük ölçüde yaklaşılabilir. Fakat elastikiyetinin bozulduğu durumlarda kol germe ameliyatına ihtiyaç duyulmaktadır. Kol germe estetiği cerrahi bir operasyondur. Koltuk altı veya dirseklerden alınan kesitlerle fazla deri alınarak kola estetik bir görünüm verilir.

Kol Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Kol germe ameliyatı bir diğer ismiyle brakioplasti uygulaması üst kol bölgesi sarkan kişilere uygulanmaktadır. Üst kol bölgesi yaşlanma, yerçekimi, hızlı kilo alma-verme, mide ameliyatı sonucu vb. sebeplerle sarkabilmektedir. Liposuction ile tedavi edilemeyecek kişiler kol germe ameliyatını tercih etmektedirler.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Kol germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı bir diğer adıyla brakioplasti ameliyatı sırasında kişiye kolun alt kısmından veya dirseklerden kesi açılarak fazla deri ve yağ dokusu alınır. Kol germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Operasyon ortalama 2 saat sürmektedir. Bu süre kişiye göre değişebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

Kol germe ameliyatı sonrasında kişinin dikişlerinin daha kolay iyileşmesini sağlamak amacıyla kol korsesi kullanımı tavsiye edilebilmektedir. Ortalama 6 hafta kullanılan kol korsesi sonucu kişi günlük yaşantısına dönebilmektedir. Operasyon sonrası kesit izleri görünmeyecek bölgelerde olduğu için görüntüsü rahatsız etmez ve ortalama süre sonrasında izler iyileşerek ortadan kaybolur.