Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaş kaldırma ameliyatı, kaş düşüklüğü yaşama sonucu hem estetik hem de sağlık yönünden sıkıntılar çeken kişiler için uygundur. Görme alanının daralmasına da yol açabilen kaş düşüklüğü estetik açıdan da kişiyi rahatsız edebilmektedir. Kaş kaldırma operasyonu yapılarak bu sorunların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Kaş kaldırma operasyonu tek başına yapılabilmekle birlikte göz kapağı kaldırma (blefaroplasti) operasyonu ile kombine gerçekleştirilerek ekstra bir kesi açılması engellenebilmektedir. Kaşın hemen üzerine açılan kesi ile birlikte kaş istenen açı ve ölçüde kaldırılabilmektedir. Matematiksel olarak birebir hesaplanabilen bu yöntemde cerrah uzmanlığı en önemli etkenlerden biridir. Çünkü açılan kesinin minimum düzeyde olması ve olabildiğince operasyon sonrasında iz bırakması engellenmelidir.

kaş kaldırma ameliyatı
Kaş Kaldırma Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Kişide düşük kaş problemi sonucu huysuz, üzgün veya yorgun bir görünüm, alın bölgesinde derin kırışıklık oluşumu vb. problemler varsa kaş kaldırma operasyonu tavsiye edilebilmektedir. Ciddi bir sağlık problemi bulunmayan, anestezi ve belirli ilaçlar alerjisi bulunmayan 18 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir.

 

Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma operasyonu lokal anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Bu ameliyatın hastanede alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Operasyon ortalama 2-4 saat sürmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında kişi taburcu edilmektedir. Kişide ameliyat sonrası ağrılar oluşabilmekte fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilmektedir. Ameliyat sonucu ameliyat bölgesinde oluşan ödemler 2-14 gün içerisinde geçmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları

Kaş kaldırma operasyonu fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?