Karın Germe Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe estetiği ameliyatı; hızlı kilo alma-verme, gebelik vb. nedenler sonucu yapılan diyet ve sporlara rağmen karın yağ dokusundan kurtulunamayan kişilerde uygulanan bir operasyondur. Abdominoplasti olarak da bilinebilen karın germe estetiği ameliyatı fazla cilt ve yağ dokusunun çıkarılarak karın bağ dokusunun sıkılması ve düz ve gergin bir karın görünümü elde edilmesine olanak veren bir operasyon çeşididir. Tummy Tuck operasyonu ile karın gerginleştirilirken çatlak görünümleri de giderilebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe estetiği ameliyatı kişinin hızlı kilo alma-verme, gebelik, zayıflama operasyonları vb. nedenler sonucu ihtiyaç duyulan bir ameliyattır. Karın germe ameliyatı elde edilen gözle görülür sonuçlar nedeniyle tercih edilmektedir.

Karın Germe Ameliyat Öncesi Süreç

Karın germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatının hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Karın germe ameliyatı yapılırken açılan kesi seçilen operasyon tipine göre ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer kişi karın germe ameliyatı öncesi sezaryen doğum operasyonu geçirmişse aynı yerden kesi açılmaktadır. Eğer kişi sezaryen doğum operasyonu geçirmemişse mini karın germe operasyonunda sezaryen doğum operasyonundaki kadar kesi oluşturulmaktadır. Tam karın germe operasyonunda ise bikini bölgesinin içinde kalacak şekilde bir kesi oluşturulmaktadır. Karın germe operasyonları tercih edilen işlem tipine bağlı olabilmekle birlikte 2-6 saat sürebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

Karın germe ameliyatı sonrası karın bölgesinde şişlik ve ağrı hissedilebilmektedir. Bu ağrı ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilmektedir. Karın germe ameliyatı sonrası drenler ortalama 3 gün, dikişler 2-3 hafta sonra alınmaktadır. Operasyon sonrası kişinin 2-3 gün hastanede kalması gerekmektedir. Karın germe operasyonu sonrası kişi işine 2-4 hafta sonra dönebilmektedir. Kesi izleri tamamen yok olmamakla birlikte kesinin açıldığı yer dolayısıyla kolayca gizlenebilmektedir.