Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı; hızlı kilo alma-verme, gebelik vb. nedenler sonucu yapılan diyet ve sporlara rağmen karın yağ dokusundan kurtulunamayan kişilerde uygulanan bir operasyondur. Abdominoplasti olarak da bilinebilen karın germe estetiği ameliyatı fazla cilt ve yağ dokusunun çıkarılarak karın bağ dokusunun sıkılması ve düz ve gergin bir karın görünümü elde edilmesine olanak veren bir operasyon çeşididir. Tummy Tuck operasyonu ile karın gerginleştirilirken çatlak görünümleri de giderilebilmektedir.

Karın Germe Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Karın germe estetiği ameliyatı kişinin hızlı kilo alma-verme, gebelik, zayıflama operasyonları vb. nedenler sonucu ihtiyaç duyulan bir ameliyattır. Bu ameliyatta elde edilen gözle görülür sonuçlar nedeniyle tercih edilmektedir.

karin-germe-ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe operasyonunun hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu ameliyat yapılırken açılan kesi seçilen operasyon tipine göre ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer kişi  ameliyat öncesi sezaryen doğum operasyonu geçirmişse aynı yerden kesi açılmaktadır. Eğer kişi sezaryen doğum operasyonu geçirmemişse mini karın germe operasyonunda sezaryen doğum operasyonundaki kadar kesi oluşturulmaktadır. Tam karın germe operasyonunda ise bikini bölgesinin içinde kalacak şekilde bir kesi oluşturulmaktadır. Karın germe operasyonları tercih edilen işlem tipine bağlı olabilmekle birlikte 2-6 saat sürebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrası karın bölgesinde şişlik ve ağrı hissedilebilmektedir. Bu ağrı ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilmektedir. Ameliyat sonrası drenler ortalama 3 gün, dikişler 2-3 hafta sonra alınmaktadır. Operasyon sonrası kişinin 2-3 gün hastanede kalması gerekmektedir. Karın germe operasyonu sonrası kişi işine 2-4 hafta sonra dönebilmektedir. Kesi izleri tamamen yok olmamakla birlikte kesinin açıldığı yer dolayısıyla kolayca gizlenebilmektedir.

Karın Germe Ameliyat Fiyatları

Karın Germe Ameliyat Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?