Kalça Estetiği Ameliyatı

Kalça Estetiği Ameliyatı Nedir

Kalça estetiği ameliyatı popoya istenen şekli verebilmek için orta ve alt kısma uygulanan ve dolgunlaştıran bir operasyondur. Kalça estetiği basen,popo ve bel bölgesine yapılan işlemleri kapsamaktadır. Kalça estetiği operasyonu sonrası temel amaç poponun dik ve düzgün durmasını sağlamaktır.

Kalça Estetiğinin Üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Büyük ve basık kalça küçültme operasyonu, Kalça dikleştirme ve kalça dolgunlaştırma operasyonlarıdır.

Kalça Estetiği Kimlere Uygulanır?

Kalça(popo) estetiği  kişinin kalça bölgesinin görünümünden memnun olmaması, kalçasını estetik bulmaması sonucu yapılan bir ameliyattır. Kişinin isteğine göre kalça germe, kalça kaldırma ya da kalça yapma ameliyatlarından bir ya da birden fazlası tercih edilebilmektedir.

kalca-estetigi-ameliyati
Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir. Kişinin istekleri ve durumu gözetilerek alanında uzman hekim ile kişi kullanılacak kalça estetiği yöntemine birlikte karar vermektedir. Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği, kalça silikon ve kalça kaldırma olarak ayrılabilmektedir.

Ameliyat Öncesi Süreç

Kalça germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Kalça estetiği operasyonu genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Kalça estetiği operasyonunun hastane koşullarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştiğinden ameliyat sırasında bir ağrı hissedilmemektedir. Kişi ameliyat sonrası taburcu edilmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında kişinin ağrı hissetmesi normaldir. Fakat bu ağrılar ağrı kesici ile giderilebilecek ağrılardır. Kişi kalça estetiği işleminden 3 gün sonra duş alabilmektedir. Kişi 1 hafta dinlenme sonrasında iş hayatına geri dönebilmektedir. Kişinin  ameliyat sonrasında 3-4 hafta boyunca korse kullanması gerekmektedir. Korse ödemin atılmasına, morluğun ve şişliğin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?