Kalça Estetiği Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Kalça Estetiği Ameliyatı

Kalça Estetiği Ameliyatı Nedir

Kalça estetiği popoya istenen şekli verebilmek için orta ve alt kısma uygulanan ve dolgunlaştıran bir operasyondur. Kalça estetiği basen,popo ve bel bölgesine yapılan işlemleri kapsamaktadır. Kalça estetiği operasyonu sonrası temel amaç poponun dik ve düzgün durmasını sağlamaktır.

Kalça Estetiğinin Üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Büyük ve basık kalça küçültme operasyonu, Kalça dikleştirme ve kalça dolgunlaştırma operasyonlarıdır.

Kalça Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Kalça estetiği ameliyatı kişinin kalça bölgesinin görünümünden memnun olmaması, kalçasını estetik bulmaması sonucu yapılan bir ameliyattır. Kişinin isteğine göre kalça germe, kalça kaldırma ya da kalça yapma ameliyatlarından bir ya da birden fazlası tercih edilebilmektedir.

Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir. Kişinin istekleri ve durumu gözetilerek alanında uzman hekim ile kişi kullanılacak kalça estetiği yöntemine birlikte karar vermektedir. Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği, kalça silikon ve kalça kaldırma olarak ayrılabilmektedir.

Kalça Estetiği Ameliyatı Öncesi Süreç

Kalça germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Kalça estetiği ameliyatının hastane koşullarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kalça estetiği ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştiğinden ameliyat sırasında bir ağrı hissedilmemektedir. Kişi ameliyat sonrası taburcu edilmektedir.

Kalça Estetiği Ameliyat Sonrası Süreç

Kalça estetiği ameliyatı sonrasında kişinin ağrı hissetmesi normaldir. Fakat bu ağrılar ağrı kesici ile giderilebilecek ağrılardır. Kişi kalça estetiği ameliyatından 3 gün sonra duş alabilmektedir. Kişi 1 hafta dinlenme sonrasında iş hayatına geri dönebilmektedir. Kişinin kalça estetiği ameliyatı sonrasında 3-4 hafta boyunca korse kullanması gerekmektedir. Korse ödemin atılmasına, morluğun ve şişliğin azalmasına yardımcı olmaktadır.