Jinekomasti Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Jinekomasti erkeklerde iyi huylu olarak görülen meme büyümesine verilen addır. Genelde hormonal bozukluk sebebiyle oluşmaktadır. Jinekomasti çapı 6 cm’den büyükse cerrahi operasyon gerekmektedir. Kimi zaman sadece yağ dokusu alınması yeterli olmakla birlikte kimi zaman meme dokusu çıkarılabilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Jinekomasti ameliyatı hormonal bozukluk nedeniyle göğüs büyüme problemi yaşayan 18 yaşından büyük erkeklere uygulanmaktadır. Kişinin ciddi bir rahatsızlığı bulunmuyorsa jinekomasti ameliyatı yapılabilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Öncesi Süreç

Jinekomasti ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir. Kişiye ameliyat öncesi 1 hafta boyunca birebir güneş ışınlarından kaçınması tavsiye edilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Jinekomasti ameliyatının hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Ameliyat sırasında liposuction tekniği ya da göğüs altına kesi açılarak fazla yağ ya da göğüs dokusunun alınması sağlanabilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Süreç

Jinekomasti ameliyatı sonrasında göğüs bölgesinde ağrı hissedilebilmektedir. Fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişi 3 gün sonunda günlük yaşantısına dönebilmektedir.