Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Jinekomasti ameliyatı yani diğer adıyla meme estetiği ameliyatı erkeklerde iyi huylu olarak görülen meme büyümesinin engellenmesi için yapılan bir operasyondur. Genelde hormonal bozukluk sebebiyle oluşmaktadır. Jinekomasti çapı 6 cm’den büyükse cerrahi operasyon gerekmektedir. Kimi zaman sadece yağ dokusu alınması yeterli olmakla birlikte kimi zaman meme dokusu çıkarılabilmektedir.

Jinekomasti Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Jinekomasti operasyonu hormonal bozukluk nedeniyle göğüs büyüme problemi yaşayan 18 yaşından büyük erkeklere uygulanmaktadır. Kişinin ciddi bir rahatsızlığı bulunmuyorsa ameliyat yapılabilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir. Kişiye ameliyat öncesi 1 hafta boyunca birebir güneş ışınlarından kaçınması tavsiye edilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti operasyonugenel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Jinekomasti operasyonunun hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Ameliyat sırasında liposuction tekniği ya da göğüs altına kesi açılarak fazla yağ ya da göğüs dokusunun alınması sağlanabilmektedir.

 Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında göğüs bölgesinde ağrı hissedilebilmektedir. Fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişi 3 gün sonunda günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Jinekomasti Ameliyat Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?