İplik Yüz Germe Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

İplik Yüz Germe Ameliyatı

İplik Yüz Germe Ameliyatı (Fransız Askısı) Nedir?

İplik yüz germe ameliyatı kişinin yerçekimi, yaş alma, stres, hızlı kilo alma-verme vb. nedenler sonucu kişiye istediği görüntüyü verebilmeyi sağlayan bir operasyon çeşididir. Yüz germe ameliyatından farklı olarak kişiye bir kesi açılmamakta ve bu sayede ameliyat izi kalmamaktadır. İplik yüz germe ameliyatı sayesinde vücudun kendini gençleştirmesi sağlanır. Çünkü vücut iplikleri yabancı bir cisim olarak algılamakta ve vücuttan atmak için sürekli kolajen üretmektedir. Bu da sebeple Fransız askısı da denilen iplik yüz germe ameliyatı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

İplik Yüz Germe Ameliyatı (Fransız Askısı) Kimlere Uygulanmaktadır?

İplik yüz germe ameliyatı (Fransız askısı) yerçekimi, yaşlanma, stres, hızlı kilo alma-verme, zayıflama operasyonu vb. sebepler sonucu yüzde kırışma ve sarkma, çene hattında belirginlik kaybetme problemi görülen kişilere uygulanabilen bir ameliyattır. 18 yaşından büyük ve ciddi bir rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanabilmektedir.

İplik Yüz Germe Ameliyatı (Fransız Askısı) Öncesi Süreç

İplik yüz germe ameliyatı (Fransız Askısı) öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

İplik Yüz Germe Ameliyatı (Fransız Askısı)

İplik yüz germe ameliyatı (Fransız Askısı) lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İplik yüz germe ameliyatı (Fransız Askısı) hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Ameliyat sırasında herhangi bir kesi açılmamaktadır. İpliklerin yerleştirileceği noktalar belirlendikten sonra iplikler ince iğneler sayesinde cilt altına yerleştirilmektedir. İplik yüz germe ameliyatı (Fransız Askısı) yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

İplik Yüz Germe Ameliyatı (Fransız Askısı) Sonrası Süreç

İplik yüz germe ameliyatı (Fransız Askısı) sonrasında kişi aynı gün günlük hayatına dönebilmektedir. Ameliyat sırasında herhangi bir kesi açılmaması iyileşme sürecini de minimuma indirmektedir. İplik yüz germe ameliyatı (Fransız Askısı) ameliyatı sonrasında etkileri hemen görülür olmakla birlikte deri altına yerleştirilen iplerin etkisi tam anlamıyla 2-3 hafta sonra gözlemlenebilmektedir.