Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz kapağı ameliyatı yani blefaroplasti’de temel amaç hastaya hem estetik hem sağlık açısından yardımcı olmaktır.Yaş ilerlemesi, yerçekimi vb. sebeplerle kişi göz kapağı düşmesi yaşayabilmektedir. Bu hem estetik açıdan sorun oluşturmakta hem de kişinin görme alanını kısıtlayarak görme zorluğu yaşamasına sebep olmaktadır.  Göz çevresi ile ilgili estetik açıdan tüm sorunlar için tüm cerrahi operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir.

goz-kapagi-ameliyatı
Göz Kapağı Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Göz kapağı operasyonu 30 yaş ve üzeri kişilere önerilmektedir. Fakat özel durumlarda daha genç yaştaki kişilere de uygulanmaktadır. Kişi yerçekimi, yaş alma, alkol ve sigara kullanımı, uyku düzensizliği vb. nedenlerle göz kapağında kırışıklık, sarkma, göz altı torbalarında şişkinlik ve göz çevresinde sarkma sorunları yaşayabilmektedir. Bu durumlarda göz kapağı estetiği ameliyatı tercih edilebilmektedir.

Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı operasyonu işlem türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle göz kapağı operasyonu genel anestezi ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Göz kapağı operasyonu cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrası kişinin en dikkat etmesi gereken nokta buz tedavisidir. Kişi 36-48 saat buz tedavisi uygulamalıdır. Buz tedavisi kişide oluşacak morluk ve şişliği en az seviyeye indirmeyi sağlamaktadır. Kişi ameliyat sonrası taburcu olmaktadır. Kişi ameliyat sonrasında günlük yaşantısına 2-3 gün içerisinde dönmektedir. Kişi ameliyattan 4 gün sonra duş alabilmekte, 5 gün sonra araç kullanabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz Kapağı Operasyon Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?