Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Göğüs dikleştirme ameliyatı için temel amaç göğsü kaldırmak ve meme dokusundaki sarkıklığı gidererek yeni bir form kazandırmaktır. Yaşlanma, hormonal nedenler, göğüs bağlarının zayıf olması, emzirme gibi sebeplerden dolayı göğüs sarkabilir. Bu durumda göğüs dikleştirme (mastopexy) ameliyatına ihtiyaç duyulabilmektedir. 

Göğüs Dikleştirme Kimlere Uygulanmaktadır?

Göğüs dikleştirme fiziksel olarak sağlıklı 18 yaşından büyük kişilere uygulanmaktadır. Kişinin kilo alma-vermeye bağlı bir göğüs sarkma durumu varsa stabil kilosuna ulaşması tercih edilmektedir. Göğüs dikleştirme operasyonu yaş alma, cilt ve göğüs başında gevşeme, göğüslerin olması gerektiğinden düz olma durumu, emzirme süreci vb. nedenlerle göğüs dikleştirme yaptırmak isteyen kişilere yapılabilmektedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme işlemi genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Göğüs dikleştirme operasyonu hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Göğüs dikleştirme operasyonunda temel prensip göğse bir kesi açılarak sarkmaya neden olan fazla derinin göğüsten uzaklaştırılması ve göğsün kendi içinde toparlanmasıdır. Sarkma derecesine göre kesi türleri ve kesi yerleri değişebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında şişlik ve morluklar oluşabilmektedir. Ameliyat sonrasında operasyon bölgesinde ağrılar oluşmaktadır fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Ameliyattan 4 gün sonra duş alınabilmektedir. Kişi günlük hayat akışına 5-7 gün sonrasında dönebilmektedir. Ameliyat sonrasında kol hareketlerinin azalması, operasyon bölgesinin tahriş edilmemesi iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyat Fiyatları

Göğüs dikleştirme operasyon fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?