Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kadınların istenilen göğüs ölçülerine ulaşmak istemesi sonucu göğüs büyütme ameliyatları uygulanmaktadır. Yağ enjeksiyonları sayesinde de yapılabilmekle birlikte daha yaygın olarak implant yöntemi tercih edilmektedir. Günümüzde çok yaygın kullanılmakla birlikte istenilen sonuca ulaşması ve kalıcılığı nedeniyle implant ile göğüs büyütme ameliyatı daha çok tercih edilmektedir. Bu ameliyat göğüs dokusunun arkasına yerleştirilen silikon jel yapıdaki meme implantı ile gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Büyütme Kimlere Uygulanmaktadır?

Göğüs büyütme göğüs boyutlarından memnun olmayan, doğuştan ya da sonradan göğsünde sarkma meydana gelen, doğum süreci sonrası göğüslerinde sarkma meydana gelen kişilere uygulanabilmektedir. Göğüs büyütme operasyonu olmadan önce kişinin meme kanseri olma veya yatkınlığını kontrol etmesinde fayda bulunmaktadır.

Göğüs büyütme ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bu ameliyatı hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Göğüs implantı ameliyatı sırasında kesi göğüs halkasından, göğüs alt çizgisinden ya da nadiren koltuk altından açılabilmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Kişinin ameliyat sonrasında bir gün hastanede istirahat etmesi gerekebilmektedir. Ameliyattan sonraki gün pansuman çıkarılarak cerrahi sütyen ya da sporcu sütyeni kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu ameliyattan sonraki 2-3 haftalık süreçte göğüste ağrı, şişkinlik hissedilebilmektedir. Dikişler 10 gün sonra alınmaktadır ve dikiş izleri ortalama 6 haftada iyileşmektedir. Zamanla ödemlerin gitmesiyle birlikte göğüs tam şeklini almaktadır. Bu süreç 4-6 ay sürebilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?