Göğüs Büyütme Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kadınların istenilen göğüs ölçülerine ulaşmak istemesi sonucu göğüs büyütme ameliyatları uygulanmaktadır. Yağ enjeksiyonları sayesinde de yapılabilmekle birlikte daha yaygın olarak implant yöntemi tercih edilmektedir. Günümüzde çok yaygın kullanılmakla birlikte istenilen sonuca ulaşması ve kalıcılığı nedeniyle implant ile göğüs büyütme ameliyatı daha çok tercih edilmektedir. İmplant ile göğüs büyütme ameliyatı göğüs dokusunun arkasına yerleştirilen silikon jel yapıdaki meme implantı ile gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Göğüs büyütme ameliyatı göğüs boyutlarından memnun olmayan, doğuştan ya da sonradan göğsünde sarkma meydana gelen, doğum süreci sonrası göğüslerinde sarkma meydana gelen kişilere uygulanabilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatı olmadan önce kişinin meme kanseri olma veya yatkınlığını kontrol etmesinde fayda bulunmaktadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi Süreç

Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Göğüs büyütme ameliyatı hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Göğüs implantı ameliyatı sırasında kesi göğüs halkasından, göğüs alt çizgisinden ya da nadiren koltuk altından açılabilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyat Sonrası Süreç

Kişinin göğüs büyütme ameliyatı sonrasında bir gün hastanede istirahat etmesi gerekebilmektedir. Ameliyattan sonraki gün pansuman çıkarılarak cerrahi sütyen ya da sporcu sütyeni kullanılması tavsiye edilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatından sonraki 2-3 haftalık süreçte göğüste ağrı, şişkinlik hissedilebilmektedir. Dikişler 10 gün sonra alınmaktadır ve dikiş izleri ortalama 6 haftada iyileşmektedir. Zamanla ödemlerin gitmesiyle birlikte göğüs tam şeklini almaktadır. Bu süreç 4-6 ay sürebilmektedir.