Genital Estetik Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Genital Estetik Ameliyatı

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik ameliyatları çoğunlukla kadınlar olmak üzere hem erkek hem kadınların tercih ettiği bir estetik ameliyatı çeşididir. Kadınlar için genital estetikler 3’e ayrılmaktadır. Labioplasti, Klitoral hudoplasti, vajinoplasti çeşitleridir. Erkekler penis büyütme operasyonları tercih edilmektedir.

Labioplasti vajina bölgesindeki dış dudakların küçültülmesi işlemlerini kapsamaktadır.

Klitoral hudoplasti ile kadınlardaki klitoris bölgesinin üzerinde zar yapı olabildiğince küçültülerek kadınların cinsel ilişki sırasında maksimum uyarılması sağlanabilmektedir.

Vajinoplasti doğum, yaş alma vb. sebepler ile sarkan ve/veya genişleyen vajinanın darlaştırılması işlemine verilen addır.

Genital Estetik Ameliyat Öncesi Süreç

Genital estetik ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir. Kişiye ameliyat öncesi 1 hafta boyunca birebir güneş ışınlarından kaçınması tavsiye edilmektedir.

Genital Estetik Ameliyatı

Genital estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Genital estetik ameliyatının hastane ortamında alanında uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Süreç

Genital estetik ameliyatı sonrasında kişi 2 gün istirahat etmelidir. Kişinin ameliyat bölgesinde kanama ve ağrı gözlemlenebilmekte fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilmektedir. Kişi ameliyatı takiben 15 gün boyunca cinsel ilişkiye girmemeli, hamam-sauna vb. yerleri 1 ay boyunca kullanmamalıdır.