Boyun Germe Ameliyatı (Alt Ritidektomi)

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Boyun Germe Ameliyatı (Alt Ritidektomi)

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Kişiler yaş alma, yerçekimi, hızlı kilo alma-verme sonucu boyunda sarkma, kırışıklık, gıdı oluşumu problemleri yaşayabilmektedir. Bu durumlarda boyun germe ameliyatı yapılarak kişiye istediği görünüm verilebilmektedir. Boyun germe ameliyatı bir diğer adıyla alt ritidektomi ameliyatı kişinin boynundaki fazla deri ve dokuların alınarak vücuttan uzaklaştırılması ve gerilmesi işlemidir.

Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygulanmaktadır?

Boyun germe ameliyatı yaş alma, sigara, çevresel faktörler, hızlı kilo alma-verme sonucu boyun bölgesinde sarkma ve gevşeme oluşan kişilere uygulanmaktadır. Ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan ve 18 yaşından büyük kişiler için uygundur.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Boyun germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Boyun germe ameliyatı hastane ortamında ve alanında uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Ameliyat yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir. Boyun germe ameliyatı sırasında kulak önünden başlayarak kulak arkasına kıvrılan kesi açılmakta ve kan birikiminin önüne geçilebilmesi amacıyla drenler yerleştirilmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

Kişi boyun germe ameliyatından 4-6 saat sonra beslenmeye ve yürütülmeye başlamaktadır. Ameliyat sırasında konulan drenler 2 gün sonra çıkarılmaktadır. Kişiye yapılan bandajlar yaklaşık 1 hafta sora çıkarılmaktadır. Kişide ameliyat sonrası ameliyat bölgesinde ağrılar olmaktadır fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır.