Boyun Germe Ameliyatı (Alt Ritidektomi)

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Kişiler yaş alma, yerçekimi, hızlı kilo alma-verme sonucu boyunda sarkma, kırışıklık, gıdı oluşumu problemleri yaşayabilmektedir. Bu durumlarda boyun germe ameliyatı bir diğer adıyla alt ritidektomi ameliyatı yapılarak kişiye istediği görünüm verilebilmektedir. Bu ameliyat  kişinin boynundaki fazla deri ve dokuların alınarak vücuttan uzaklaştırılması ve gerilmesi işlemidir.

Boyun Germe İşlemi Kimler İçin Uygulanmaktadır?

Boyun germe işlemi yaş alma, sigara, çevresel faktörler, hızlı kilo alma-verme sonucu boyun bölgesinde sarkma ve gevşeme oluşan kişilere uygulanmaktadır. Ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan ve 18 yaşından büyük kişiler için uygundur.

boyun-germe-ameliyati

Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bu operasyon hastane ortamında ve alanında uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Ameliyat yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir. Boyun germe operasyonu sırasında kulak önünden başlayarak kulak arkasına kıvrılan kesi açılmakta ve kan birikiminin önüne geçilebilmesi amacıyla drenler yerleştirilmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Kişi  ameliyattan 4-6 saat sonra beslenmeye ve yürütülmeye başlamaktadır. Ameliyat sırasında konulan drenler 2 gün sonra çıkarılmaktadır. Kişiye yapılan bandajlar yaklaşık 1 hafta sora çıkarılmaktadır. Kişide ameliyat sonrası ameliyat bölgesinde ağrılar olmaktadır fakat bu ağrılar ağrı kesici ile kontrol altına alınabilen ağrılardır.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

Boyun Germe Ameliyat Fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?