Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı Nedir?

Bişektomi bir diğer adıyla yanak estetiği yanakta bulunan fazla yağların alınarak elmacık kemiklerinin belirginleşmesini ve yüz hatlarının orantısını arttırmayı amaçlayan bir operasyondur. Hollywood ünlüleri tarafından da sıklıkla tercih edilen bu operasyona Hollywood Yanağı Operasyonu da denilmektedir.

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı ciddi bir rahatsızlığı bulunmayan 18 yaşından büyük kişilere uygulanmaktadır. Kişi yanağında yağlanmanın fazla olduğunu düşünüyor ve bunu estetik bulmuyor olabilmektedir. Bu nedenle bişektomi ameliyatını tercih etmektedirler.

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı Öncesi Süreç

Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı

Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı hastane ortamında alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Bişektomi ameliyatı sırasında ağzın iç kısmından bir kesi açılarak fazla yağ alınır ve tekrar kesi kapatılır. Bu sebeple görünen bir dikiş izi kalmamaktadır.

Bişektomi (Yanak Küçültme) Ameliyatı Sonrası Süreç

Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı sonrası kolay geçmektedir. Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu olmaktadır. Hasta Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı sonrasında ağız temizliğine dikkat etmeli ve ameliyat sonrası ilk 3 gün katı gıdalar tüketmemelidir. Bişektomi (yanak küçültme) ameliyatı sonrası oluşan ödemler yaklaşık 3 hafta içerisinde yok olmaktadır.