Annelik Estetiği Ameliyatı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Annelik Estetiği Ameliyatı

Annelik Estetiği Ameliyatı Nedir

Hamilelik ve doğum süreci sonrası kişinin vücudunda meydana gelen değişimleri doğum süreci öncesine döndürmeyi hedefleyen bir estetik türüdür. Kombine bir ameliyat türü olmakla birlikte genel anlamda karın germe, meme germe, vajina estetiği ve liposuction işlemlerini kapsamaktadır.

Annelik Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Annelik estetiği ameliyatı, doğumunun üzerinden minimum 6 ay geçmiş ve bebeği sütten kesilmiş kişiler için tavsiye edilmektedir. Doğum sonrası kişinin vücudunun kendini yenilemesine ve iyileşmesine zaman tanınmalıdır. Annelik estetiği ameliyatı tekrar hamilelik düşünen kişilere tavsiye edilmemektedir. Çünkü kişi tekrar hamilelik süreci geçirdiğinde ikinci bir estetik ameliyatına ihtiyaç duyabilmektedir.

Annelik Estetiği Ameliyatı Öncesi Süreç

Annelik estetiği ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

 

 

Annelik Estetiği Ameliyatı

Annelik estetiği ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Annelik estetiği ameliyatı ortalama 6 saat sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştiğinden kişi ameliyat süresince ağrı hissetmemektedir. Annelik estetiği ameliyatının hastane koşullarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kişiye göre değişmekle birlikte sırasıyla liposuction, karın germe ameliyatı ve labioplasti işlemleri uygulanmaktadır.

Annelik Estetiği Ameliyat Sonrası Süreç

Annelik estetiği ameliyatı sonrasında kişi 2 hafta boyunca ağrı ve şişkinlik hissedebilmektedir. Bu ağrılar ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişinin operasyon sonrası 6 ay boyunca bebek dahil olmak üzere ağır kaldırmaması gerekmektedir. Annelik estetiği ameliyatının etkisinin kalıcı olabilmesi için kişinin sağlıklı beslenmesi, düzenli spor yapması gerekmektedir.