Annelik Estetiği Ameliyatı

Annelik Estetiği  Nedir?

Annelik estetiği ameliyatı hamilelik ve doğum süreci sonrası kişinin vücudunda meydana gelen değişimleri doğum süreci öncesine döndürmeyi hedefleyen bir estetik operasyon türüdür. Kombine bir ameliyat türü olmakla birlikte genel anlamda karın germe, meme germe, vajina estetiği ve liposuction işlemlerini kapsamaktadır.

Annelik Estetiği Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Annelik estetiği ameliyatı, doğumunun üzerinden minimum 6 ay geçmiş ve bebeği sütten kesilmiş kişiler için tavsiye edilmektedir. Doğum sonrası kişinin vücudunun kendini yenilemesine ve iyileşmesine zaman tanınmalıdır. Bu ameliyatı tekrar hamilelik düşünen kişilere tavsiye edilmemektedir. Çünkü kişi tekrar hamilelik süreci geçirdiğinde ikinci bir estetik ameliyatına ihtiyaç duyabilmektedir.

Annelik estetiği ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Annelik Estetiği Ameliyatı

Annelik estetiği operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Annelik estetiği operasyonu ortalama 6 saat sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştiğinden kişi ameliyat süresince ağrı hissetmemektedir. Bu ameliyatın hastane koşullarında alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kişiye göre değişmekle birlikte sırasıyla liposuction, karın germe ameliyatı ve labioplasti işlemleri uygulanmaktadır.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında kişi 2 hafta boyunca ağrı ve şişkinlik hissedebilmektedir. Bu ağrılar ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınabilen ağrılardır. Kişinin operasyon sonrası 6 ay boyunca bebek dahil olmak üzere ağır kaldırmaması gerekmektedir.Bu ameliyatın etkisinin kalıcı olabilmesi için kişinin sağlıklı beslenmesi, düzenli spor yapması gerekmektedir.

Annelik Estetiği Operasyonu Fiyatları

Annelik estetiği fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?