Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Operasyonu Nedir?

Alın germe ameliyatı için temel amaç kaşları kaldırma ve alın bölgesini gençleştirmedir. Bu ameliyatta birkaç farklı teknik olmakla birlikte teknikler kesilerin açıldığı bölgeye göre değişmektedir. Kişi yaş alma, stres, yetersiz cilt bakımı, sigara vb. nedenler sonucu alın sarkma problemi yaşayabilmektedir. Bu problemleri yaşayan kişilere alın germe işlemi uygulanmaktadır.

Alın Germe Kimlere Uygulanmaktadır?

Alın germe ciddi bir rahatsızlığı olmayan 40 yaş üstü kişilere uygulanmaktadır. 

alın germe ameliyatı
Ameliyat Öncesi Süreç

Ameliyat öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Alın Germe Operasyonu

Alın germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Bu ameliyat lokal anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Ameliyatın hastane koşullarında alanında uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Ortalama 2 saat sürmektedir. Operasyon sırasında saçın görünmeyen bölgesine küçük bir kesi açılarak sarkıklığa neden olan deri vücuttan uzaklaştırılmakta ve alın bölgesi gerilmektedir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrasında aynı gün taburcu olabilmektedir. Alın germe operasyonu sonucu ameliyat bölgesinde oluşan ödem ortalama 10 gün içerisinde inmektedir. Kişinin iyileşme sürecinde ameliyat bölgesinin tahriş olmaması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Alın Germe Operasyon Fiyatları

Alın germe operasyon fiyatları,  bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler şunlardır:

  • Operasyonun yapıldığı bölge
  • Kullanılan malzemelerin türü
  • Doktorun deneyimi
  • Kliniğin veya hastanenin türü

Bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız, en doğru maliyet bilgisini, operasyonu yapacak olan uzman doktorumuzdan alabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için bize whatsapp ya da iletişim formlarını doldurarak ulaşabilirsiniz. İletişim için  tıklayınız

oka-aesthetic

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Whatsapp
1
Hello 👋
Can we help you?