ALIN GERME AMELİYATI

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı Nedir?

Alın germe ameliyatında temel amaç kaşları kaldırma ve alın bölgesini gençleştirmedir. Alın germe ameliyatında birkaç farklı teknik olmakla birlikte teknikler kesilerin açıldığı bölgeye göre değişmektedir. Kişi yaş alma, stres, yetersiz cilt bakımı, sigara vb. nedenler sonucu alın sarkma problemi yaşayabilmektedir. Bu problemleri yaşayan kişilere alın germe ameliyatı uygulanmaktadır.

Alın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır?

Alın germe ameliyatı ciddi bir rahatsızlığı olmayan 40 yaş üstü kişilere uygulanmaktadır. 

Alın Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Alın germe ameliyatı öncesinde kişi 14 gün önce eğer kullanıyorsa sigarayı bırakmalıdır. Kişi ameliyat öncesi birtakım tahliller yaptırarak bir sorun yoksa operasyon tarihi ve süreci belirlenmektedir. Ameliyat öncesi kişiye kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması söylenmektedir.

Alın Germe Ameliyatı

Alın germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Alın germe ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleşen bir ameliyattır. Ameliyatın hastane koşullarında alanında uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Alın germe ameliyatı ortalama 2 saat sürmektedir. Operasyon sırasında saçın görünmeyen bölgesine küçük bir kesi açılarak sarkıklığa neden olan deri vücuttan uzaklaştırılmakta ve alın bölgesi gerilmektedir.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

 

Kişi alın germe ameliyatı sonrasında aynı gün taburcu olabilmektedir. Alın germe ameliyatı sonucu ameliyat bölgesinde oluşan ödem ortalama 10 gün içerisinde inmektedir. Kişinin iyileşme sürecinde ameliyat bölgesinin tahriş olmaması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.